Shorthand (4.0.12) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: On
mr: वर

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Off
mr: बंद

en: Authored by
mr: लेखक

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी
