Shorthand (4.0.12) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Revert
tr: Geri al

en: Reference
tr: Kaynak

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Story
tr: Hikaye

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Delete all revisions
tr: Tüm sürümleri sil

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Text value
tr: Metin değeri

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Revision translation affected
tr: Düzeltme çevirisi etkilendi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
tr: Çevirinin son düzenlemesinin geçerli düzeltmeye ait olup olmadığını belirtir.

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri
