Shorthand (4.0.15) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Reference
nl: Referentie

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Story
nl: Artikel

en: Authors
nl: Auteurs

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title
