Shorthand (4.0.20) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Created
da: Oprettet

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Story
da: Artikel

en: Authors
da: Forfattere

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Text value
da: Tekstværdi

en: An unrecoverable error has occurred.
da: Der er opstået en uoprettelig fejl.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title
