Shorthand (4.0.21) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Keywords
ja: キーワード

en: Created
ja: 作成

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Story
ja: ストーリー

en: Authors
ja: 著者

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Request timeout
ja: リクエスト タイムアウト

en: Text value
ja: テキスト値

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン
