Shorthand (4.0.24) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Story
hi: कहानी

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
