Shorthand (4.0.6) - en to lt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: On
lt: Įjungta

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Path
lt: Kelias

en: Keywords
lt: Raktažodžiai

en: Created
lt: Sukurta

en: Off
lt: Išjungta

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Revisions
lt: Versijos

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Thumbnail
lt: Miniatūra

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Reference
lt: Nuoroda

en: Revisions for %title
lt: %title versijos

en: Revision
lt: Versija

en: Changed
lt: Pakeista

en: Revision of %title from %date
lt: Versija %title  nuo %date.

en: Story
lt: Straipsnis

en: About
lt: Apie

en: - Select -
lt: - Pasirinkite -

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.

en: @date by @username
lt: @username - @date
