Shorthand (4.0.9) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Keywords
is: Lyklaorð

en: Created
is: Stovnað

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Revisions
is: Útgávur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Maximum length
is: Mest loyvda longd

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Story
is: Frásøgn

en: About
is: Um

en: The maximum length of the field in characters.
is: Mest loyvda tal av bókstavum í reinini.
