Shorthand (8.x-2.0-beta01) - en to si translation catalogue (5 entries)

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Name
si: නම

en: Story
si: ප්‍රබන්ධය
