Shorthand (8.x-2.0) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Other
hr: Ostalo

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Story
hr: Članak

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: About
hr: Opis

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.
