Shorthand (8.x-2.10) - en to eu translation catalogue (22 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: View
eu: Bista

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Created
eu: Sortua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Other
eu: Bestea

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Story
eu: Istorioa

en: About
eu: (r)i buruz

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Text value
eu: Testu balioa
