Shorthand (8.x-2.2) - en to vi translation catalogue (27 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: View
vi: Xem

en: Keywords
vi: Từ khóa

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Thumbnail
vi: Ảnh thu nhỏ

en: Other
vi: Khác

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Story
vi: Truyện

en: Authors
vi: Tác giả

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: About
vi: Giới thiệu

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.
