Shorthand (8.x-2.11) - en to sr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Description
sr: Опис

en: Edit
sr: Измени

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: View
sr: Преглед

en: Created
sr: Направљено

en: Thumbnail
sr: Умањени приказ

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Changed
sr: Промењен

en: %name: may not be longer than @max characters.
sr: %name: не дуже од @max знакова.
