Shortify (1.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Size
ar: الحجم

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: none
ar: لا شيء

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Footer
ar: التذييل

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Counter
ar: عداد

en: Button
ar: زر

en: Logout
ar: خروج

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Customize
ar: تخصيص

en: Form
ar: النموذج

en: Footer type
ar: نوع التذييل

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية
