Shortify (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (55 entries)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Size
pl: Rozmiar

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: none
pl: brak

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Icons
pl: Ikony

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Footer
pl: Stopka

en: Gallery
pl: Galeria

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Counter
pl: Licznik

en: Button
pl: Przycisk

en: Banner
pl: Baner

en: bottom
pl: dół

en: top
pl: góra

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: Additional
pl: Dodatkowe

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Slider
pl: Suwak

en: Add new item
pl: Dodaj nowy element

en: Form
pl: Formularz

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Animation
pl: Animacja

en: Footer type
pl: Typ stopki

en: Column
pl: Kolumna

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Border size
pl: Rozmiar konturu

en: HTML content
pl: Zawartość HTML

en: Direction
pl: Kierunek

en: Row
pl: Wiersz

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Invalid token
pl: Błędny token

en: Menu type
pl: Typ menu

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Select view
pl: Wybierz widok

en: Tabs type
pl: Typ zakładek

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Accordion item
pl: Element akordeonowy
