Shortify (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (77 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Size
de: Größe

en: Quote
de: Zitat

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: Container
de: Ordner

en: none
de: keine

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Top
de: Oben

en: Icon
de: Symbol

en: View
de: Ansicht

en: Menu
de: Menü

en: Icons
de: Symbole

en: Bottom
de: Unten

en: Footer
de: Fußzeile

en: Gallery
de: Galerie

en: background color
de: Hintergrundfarbe

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Counter
de: Zähler

en: bottom
de: unten

en: top
de: oben

en: center
de: Zentrale

en: left
de: links

en: right
de: rechts

en: Additional
de: Zusatz

en: Logout
de: Abmelden

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Customize
de: Anpassen

en: Video width
de: Videobreite

en: Video height
de: Videohöhe

en: Add new item
de: Neues Element hinzufügen

en: Slide effect
de: Slide-Effekt

en: Form
de: Formular

en: Button type
de: Buttontyp

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Others
de: Andere

en: Footer type
de: Fußzeilentyp

en: Column
de: Spalte

en: Icon size
de: Symbolgröße

en: Contact email
de: Kontakt E-Mail

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Button text
de: Button-Text

en: Border size
de: Rahmengröße

en: HTML content
de: HTML-Inhalt

en: Button size
de: Button-Größe

en: Direction
de: Richtung

en: Row
de: Zeile

en: Image height
de: Bildhöhe

en: Image width
de: Bildbreite

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Background image
de: Hintergrundbild

en: Button color
de: Button-Farbe

en: Invalid token
de: Ungültiges Token

en: Menu type
de: Menütyp

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Select view
de: Ansicht auswählen

en: Tabs type
de: Registerkarten-Typ

en: Image position
de: Bildposition

en: Button width
de: Button-Breite

en: fill
de: ausfüllen

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Icon color
de: Icon-Farbe

en: Accordion item
de: Akkordeonelement

en: flip
de: umdrehen

en: Renderable elements
de: Darstellbare Elemente

en: horizontal
de: Horizontal

en: vertical
de: Vertikal

en: column
de: Spalte

en: Create menu
de: Menü erstellen

en: Divider
de: Trennstrich

en: Animations
de: Animationen

en: Animation delay (ms)
de: Animationsverzögerung (ms)

en: Navigation logo
de: Navigationslogo
