Shortify (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Size
fa: اندازه

en: Quote
fa: نقل قول

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: none
fa: هیچ

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Menu
fa: منو

en: Block
fa: بلوک

en: Bottom
fa: پایین

en: Footer
fa: پاورقی

en: Gallery
fa: گالری

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Counter
fa: شمارنده

en: Button
fa: دکمه

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: Logout
fa: خروج

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Customize
fa: سفارشی کردن

en: Form
fa: فرم

en: Column
fa: ستون

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Button size
fa: اندازه کلید

en: Direction
fa: جهت

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Menu type
fa: نوع منو

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما
