Shortify (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Size
it: Dimensione

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: none
it: nessuno

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Icons
it: Icone

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Counter
it: Contatore

en: Button
it: Pulsante

en: Additional
it: Aggiuntivo

en: Logout
it: Esci

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Customize
it: Personalizza

en: Video width
it: Larghezza del video

en: Video height
it: Altezza del video

en: Add new item
it: Aggiungi nuovo elemento

en: Column
it: Colonna

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Border size
it: Dimensione bordo

en: HTML content
it: Contenuto HTML

en: Button size
it: Dimensione pulsante

en: Direction
it: Direzione

en: Row
it: Riga

en: Main menu
it: Menu principale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb
