Shortify (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Size
pt: Tamanho

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: none
pt: nenhum

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Ver

en: Icons
pt: Ícones

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: Footer
pt: Rodapé

en: Gallery
pt: Galeria

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Counter
pt: Contador

en: Button
pt: Botão

en: bottom
pt: embaixo

en: top
pt: topo

en: center
pt: centro

en: left
pt: esquerda

en: right
pt: direita

en: Additional
pt: Complemento

en: Logout
pt: Sair

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Customize
pt: Personalizar

en: Video width
pt: Largura do vídeo

en: Video height
pt: Altura do vídeo

en: Add new item
pt: Adicionar novo item

en: Slide effect
pt: Efeito deslizante

en: Form
pt: Formulário

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Animation
pt: Animação

en: Others
pt: Outros

en: Column
pt: Coluna

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Button size
pt: Tamanho do botão

en: Direction
pt: Direção

en: Row
pt: Linha

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Invalid token
pt: Token inválido

en: Menu type
pt: Tipo de menu

en: Login / Register
pt: Login / Registro

en: Select view
pt: Selecione a view

en: Image position
pt: Posição da imagem

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Accordion item
pt: Acordeão de item

en: Divider
pt: Divisor

en: Navigation logo
pt: Logo de navegação
