Shortify (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Size
uk: Розмір

en: Quote
uk: Цитувати

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Container
uk: Контейнер

en: none
uk: немає

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: Menu
uk: Меню

en: Icons
uk: Іконки

en: Block
uk: Блок

en: Bottom
uk: Знизу

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Gallery
uk: Галерея

en: background color
uk: колір тла

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Counter
uk: Лічильник

en: Button
uk: Кнопка

en: Banner
uk: Банер

en: bottom
uk: знизу

en: top
uk: зверху

en: center
uk: по центру

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: Additional
uk: Додатково

en: Logout
uk: Вихід

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Customize
uk: Налаштувати

en: Slider
uk: Повзунок

en: Video width
uk: Ширина відео

en: Video height
uk: Висота відео

en: Add new item
uk: Додати новий пункт

en: Slide effect
uk: Слайд-Ефект

en: Form
uk: Форма

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Animation
uk: Анімація

en: Others
uk: Інші

en: Select icon
uk: Виберіть значок

en: Footer type
uk: Тип нижнього колонтитулу

en: Column
uk: Колонка

en: Icon size
uk: Розмір піктограм

en: Contact email
uk: Контактна електронна адреса

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Border size
uk: Розмір рамки

en: Button size
uk: Розмір кнопки

en: Direction
uk: Напрям

en: Row
uk: Рядок

en: Image height
uk: Висота зображення

en: Image width
uk: Ширина зображення

en: slide
uk: слайд

en: contain
uk: містить

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Button color
uk: Колір кнопки

en: Menu type
uk: Тип меню

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Select view
uk: Оберіть вид

en: Tabs type
uk: Тип вкладок

en: Image position
uk: Позиція зображення

en: fill
uk: у ширину

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Accordion item
uk: Елемент "акордеона"

en: Contact phone
uk: Контактний телефон

en: horizontal
uk: горизонтально

en: vertical
uk: вертикально

en: column
uk: стовпчик

en: Divider
uk: Розділювач

en: Navigation logo
uk: Навігаційний логотип
