Shortify (1.0.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Size
hi: आकार

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Container
hi: कंटेनर

en: none
hi: कोई नहीं

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Icon
hi: चिन्ह

en: View
hi: देखें

en: Menu
hi: सूची

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Bottom
hi: तल

en: Footer
hi: पादलेख

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Button
hi: बटन

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Customize
hi: अनुकूलित करें

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Direction
hi: दिशा

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू
