Shortify (1.0.0) - en to hu translation catalogue (71 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Size
hu: Méret

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Container
hu: Tároló

en: none
hu: nincs

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Icon
hu: Ikon

en: View
hu: Megtekintés

en: Menu
hu: Menü

en: Icons
hu: Ikonok

en: Block
hu: Blokk

en: Bottom
hu: Alja

en: Footer
hu: Lábléc

en: Gallery
hu: Galéria

en: background color
hu: háttérszín

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Counter
hu: Számláló

en: Button
hu: Nyomógomb

en: bottom
hu: lent

en: top
hu: fent

en: center
hu: közép

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Additional
hu: Továbbiak

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Video
hu: Videó

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Slider
hu: Csúszka

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: Add new item
hu: Új elem hozzáadása

en: Slide effect
hu: Becsúszás

en: Form
hu: Űrlap

en: Border color
hu: Keretszín

en: Animation
hu: Animáció

en: Others
hu: Továbbiak

en: Footer type
hu: Lábléc típusa

en: Column
hu: Oszlop

en: Icon size
hu: Ikon méret

en: Contact email
hu: Kapcsolattartó e-mail címe

en: Banner type
hu: Banner típusa

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Border size
hu: Szegély mérete

en: HTML content
hu: HTML tartalom

en: Button size
hu: Gomb mérete

en: Direction
hu: Irány

en: Row
hu: Sor

en: Image height
hu: Kép magasság

en: Image width
hu: Kép szélesség

en: contain
hu: tartalmaz

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Invalid token
hu: Érvénytelen vezérjel

en: Menu type
hu: Menütípus

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Topbar
hu: Felső sáv

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Icon color
hu: Ikon szín

en: Accordion item
hu: Harmónika elem

en: horizontal
hu: vízszintes

en: vertical
hu: függőleges

en: Divider
hu: Elválasztó vonal
