Shortify (1.0.0) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Size
ku: قەبارە

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: none
ku: هیچ

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Menu
ku: پێڕست

en: Block
ku: بلۆک

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی
