Shortify (1.0.2) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Icons
kn: ಚಿಹ್ನೆಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: bottom
kn: ಕೆಳಭಾಗ

en: top
kn: ಮೇಲ್ಭಾಗ

en: left
kn: ಎಡಭಾಗ

en: right
kn: ಬಲಭಾಗ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Customize
kn: ಗ್ರಾಹಕೀಕರಿಸು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ
