Shortify (1.0.3) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Size
ja: サイズ

en: Quote
ja: 料金

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Container
ja: コンテナー

en: none
ja: なし

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Menu
ja: メニュー

en: Icons
ja: アイコン

en: Block
ja: ブロック

en: Bottom
ja: ボトム

en: Footer
ja: フッター

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Counter
ja: カウンター

en: Button
ja: ボタン

en: Banner
ja: バナー

en: Additional
ja: 追加

en: Logout
ja: ログアウト

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Customize
ja: カスタマイズ

en: Video width
ja: 動画の幅

en: Video height
ja: 動画の高さ

en: Slide effect
ja: スライド効果

en: Form
ja: フォーム

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Animation
ja: アニメーション

en: Others
ja: その他

en: Column
ja: カラム

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: Contact email
ja: 連絡先メールアドレス

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: Border size
ja: 境界線のサイズ

en: HTML content
ja: HTMLコンテンツ

en: Button size
ja: ボタンサイズ

en: Direction
ja: 方向

en: Row
ja: 行

en: Image height
ja: 画像の高さ

en: Image width
ja: 画像の幅

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Invalid token
ja: 無効なトークン

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Footer menu
ja: フッターメニュー
