Shortify (1.0.4) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Size
nl: Grootte

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: none
nl: geen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Block
nl: Blok

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Footer
nl: Voet

en: Gallery
nl: Album

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Counter
nl: Teller

en: Button
nl: Knop

en: bottom
nl: onderkant

en: top
nl: bovenkant

en: center
nl: gecentreerd

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: Additional
nl: Extra

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Video width
nl: Videobreedte

en: Video height
nl: Videohoogte

en: Form
nl: Formulier

en: Button type
nl: Knoptype

en: Border color
nl: Randkleur

en: Animation
nl: Animatie

en: Others
nl: Anderen

en: fade
nl: vervagen

en: Footer type
nl: Voetteksttype

en: Column
nl: Kolom

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: Contact email
nl: Contact e-mail

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Border size
nl: Randgrootte

en: HTML content
nl: HTML-inhoud

en: Button size
nl: Knopgrootte

en: Direction
nl: Richting

en: Row
nl: Rij

en: Image height
nl: Hoogte afbeelding

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Menu type
nl: Menutype

en: Login / Register
nl: Inloggen / Registreren

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Select view
nl: Overzicht selecteren

en: Content text
nl: Inhoudtekst

en: Topbar
nl: Bovenbalk

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Icon color
nl: Pictogramkleur

en: Accordion item
nl: Accordeon-item

en: Contact phone
nl: Telefoonnummer contactpersoon

en: Additional configuration
nl: Extra instellingen

en: Divider
nl: Scheiding

en: Navigation logo
nl: Navigatie-logo
