Shortify (1.0.4) - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Size
sv: Storlek

en: Quote
sv: Citera

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: none
sv: ingen

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Icon
sv: Ikon

en: View
sv: Visa

en: Menu
sv: Meny

en: Icons
sv: Ikoner

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Footer
sv: Sidfot

en: Gallery
sv: Galleri

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Counter
sv: Räknare

en: Button
sv: Knapp

en: bottom
sv: längst ned

en: top
sv: längst upp

en: center
sv: centrerad

en: left
sv: vänster

en: right
sv: höger

en: Additional
sv: Kompletterande

en: Logout
sv: Logga ut

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Customize
sv: Anpassa

en: Video width
sv: Bredd på video

en: Video height
sv: Höjd på video

en: Form
sv: Formulär

en: Button type
sv: Knapptyp

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Animation
sv: Animering

en: Footer type
sv: Typ av sidfot

en: Column
sv: Kolumn

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Button text
sv: Knapptext

en: Border size
sv: Kantbredd

en: Button size
sv: Storlek på knapp

en: Direction
sv: Riktning

en: Row
sv: Rad

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Accordion item
sv: Hopfällbar punkt
