Shortify (1.0.5) - en to ru translation catalogue (70 entries)

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disabled
ru: Отключено

en: Size
ru: Размер

en: Quote
ru: Цитата

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Container
ru: Контейнер

en: none
ru: нет

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Icon
ru: Иконка

en: View
ru: Просмотр

en: Menu
ru: Меню

en: Icons
ru: Иконки

en: Block
ru: Блок

en: Bottom
ru: Снизу

en: Footer
ru: Подвал

en: Gallery
ru: Галерея

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Counter
ru: Счётчик

en: Button
ru: Кнопка

en: Banner
ru: Баннер

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: center
ru: по центру

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: Additional
ru: Дополнительно

en: Logout
ru: Выход

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Customize
ru: Настроить

en: Video width
ru: Ширина видео

en: Video height
ru: Высота видео

en: Add new item
ru: Добавить новый пункт

en: Slide effect
ru: Слайд-эффект

en: Form
ru: Форма

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Animation
ru: Анимация

en: Others
ru: Другие

en: Footer type
ru: Тип подвала

en: Column
ru: Колонка

en: Icon size
ru: Размер значка

en: Contact email
ru: Контактный email

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Border size
ru: Размер границы

en: HTML content
ru: HTML содержимое

en: Button size
ru: Размер кнопки

en: Direction
ru: Направление

en: Row
ru: Строка

en: Image height
ru: Высота изображения

en: Image width
ru: Ширина изображения

en: slide
ru: слайд

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Invalid token
ru: Неправильный маркер.

en: Menu type
ru: Тип меню

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Select view
ru: Выбрать представление

en: Image position
ru: Позиция изображения

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Accordion item
ru: Элемент "аккордеона"

en: Contact phone
ru: Контактный телефон

en: Additional configuration
ru: Дополнительная конфигурация

en: Divider
ru: Разделитель

en: Navigation logo
ru: Логотип в навигации
