Shortify (1.0.5) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Size
tr: Boyut

en: Quote
tr: Alıntı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: none
tr: hiçbiri

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: Menu
tr: Menü

en: Icons
tr: İkonlar

en: Block
tr: Blok

en: Bottom
tr: Alt

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: background color
tr: arkaplan rengi

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Counter
tr: Sayaç

en: Button
tr: Düğme

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: center
tr: orta

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Additional
tr: Ek

en: Logout
tr: Çıkış

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Column
tr: Sütun

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Button text
tr: Buton metni

en: Direction
tr: Yön

en: Row
tr: Satır

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Tabs type
tr: Sekme türleri

en: Topbar
tr: Üst çubuk

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Divider
tr: Bölücü
