Shortify (1.0.7) - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Size
el: Μέγεθος

en: Quote
el: Παράθεση

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: none
el: κανένα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Block
el: Μπλοκ

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Button
el: Κουμπί

en: bottom
el: κάτω

en: top
el: επάνω

en: center
el: κέντρο

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: Add new item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Form
el: Φόρμα

en: Column
el: Στήλη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Row
el: Γραμμή

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου
