Shortify (1.0.7) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Size
oc: Talha

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: none
oc: pas cap

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Menu
oc: Menú

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Banner
oc: Bandièra

en: center
oc: centre

en: left
oc: equèrra

en: right
oc: dreita

en: Logout
oc: Sortir

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Form
oc: Formulari

en: Column
oc: Colomna

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Direction
oc: Direccion

en: Row
oc: Linha

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Tabs type
oc: Tipe d'onglets

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
