Short URL (2.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Overview
hi: समीक्षा

en: all
hi: सभी

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Country
hi: देश

en: Back
hi: वापस

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Time
hi: समय

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Mode
hi: प्रकार

en: Line
hi: रेखा

en: Desc
hi: अवरोही

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
