Short URL (2.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Action
ja: アクション

en: Overview
ja: 概観

en: all
ja: すべて

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Back
ja: 戻る

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Time
ja: 時間

en: Statistics
ja: 統計

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Mode
ja: モード

en: Line
ja: 行

en: Domain
ja: ドメイン

en: Desc
ja: 降順

en: Destination
ja: 行き先

en: Referrer
ja: リファラ

en: Tab
ja: タブ

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Period
ja: 期間

en: All time
ja: 全期間

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Copy
ja: コピー

en: CSV file
ja: CSV形式

en: Country code
ja: 国コード

en: Offset
ja: オフセット

en: Browsers
ja: ブラウザー

en: User agent
ja: ユーザエージェント

en: Comma (,)
ja: カンマ(,)

en: Semicolon (;)
ja: セミコロン(;)

en: exposed
ja: 表示

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Visits
ja: ビジット

en: Redirect status
ja: リダイレクトステータス

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: visit
ja: 訪問

en: Asc
ja: 昇順
