Short URL (2.0.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Operations
mg: Hatao

en: Language
mg: Teny

en: Update
mg: Ovana

en: Filter
mg: Sivana
