Short URL (2.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Overview
cy: Arolwg

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Time
cy: Amser

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Create
cy: Creu

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Mode
cy: Modd

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Offset
cy: Ongli

en: Comma (,)
cy: Atalnod (,)

en: Semicolon (;)
cy: Gwahannod (;)

en: exposed
cy: agored

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: visit
cy: ymweld
