Short URL (2.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Action
id: Tindakan

en: Overview
id: Sekilas

en: all
id: semua

en: Country
id: Negara

en: Back
id: Kembali

en: Node ID
id: ID Node

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Time
id: Waktu

en: Statistics
id: Statistik

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Line
id: Baris

en: Destination
id: Tujuan

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Period
id: Periode

en: 301 Moved Permanently
id: 301 Dipindah Permanen

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Copy
id: Salin

en: Offset
id: Letak

en: exposed
id: terekspos

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
