Short URL (2.0.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (22 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Language
ku: زمان

en: more
ku: زیاتر

en: Action
ku: کردار

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Time
ku: کات

en: Statistics
ku: ئامار

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Page
ku: پەڕە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Mode
ku: جۆر

en: Line
ku: هێڵ

en: Domain
ku: دۆمەین
