Short URL (2.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Action
nl: Actie

en: Overview
nl: Overzicht

en: all
nl: alle

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Country
nl: Land

en: Back
nl: Terug

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Mode
nl: Modus

en: Line
nl: Lijn

en: Domain
nl: Domein

en: Desc
nl: Aflopend

en: Destination
nl: Bestemming

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Stats
nl: Statistieken

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Period
nl: Punt

en: All time
nl: Totaal

en: 301 Moved Permanently
nl: 301 Permanente omleiding

en: 307 Temporary Redirect
nl: 307 Tijdelijke omleiding

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Copy
nl: Kopiëren

en: CSV file
nl: CSV-bestand

en: Destination type
nl: Destination-type

en: 302 Found
nl: 302 Gevonden

en: Import settings
nl: Instellingen importeren

en: Country code
nl: Landcode

en: Comma (,)
nl: Komma (,)

en: Semicolon (;)
nl: Puntkomma (;)

en: Short URL
nl: Korte URL

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Visits
nl: Bezoeken

en: Redirect status
nl: Omleidingsstatus

en: Last 24 hours
nl: Laatste 24 uur

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Short URLs
nl: Korte URLs

en: Asc
nl: Oplopend

en: 302 (Found)
nl: 302 (Gevonden)

en: Copied!
nl: Gekopieerd!
