Short URL (2.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Action
da: Handling

en: Overview
da: Overblik

en: all
da: alle

en: Reset
da: Gendan

en: Country
da: Land

en: Back
da: Tilbage

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Time
da: Tid

en: Statistics
da: Statistik

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Page
da: Side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Mode
da: Tilstand

en: Line
da: Linje

en: Domain
da: Domæne

en: Desc
da: Faldende

en: Referrer
da: Henviser

en: Tab
da: Fane

en: Stats
da: Statistik

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Period
da: Periode

en: All time
da: Altid

en: 301 Moved Permanently
da: 301 Flyttet permanent

en: 307 Temporary Redirect
da: 307 Midlertidig omdirigering

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Copy
da: Kopier

en: Destination type
da: Destinations type

en: 302 Found
da: 302 Fundet

en: Country code
da: Landekode

en: Offset
da: Forskydning

en: Comma (,)
da: Komma (,)

en: Semicolon (;)
da: Semikolon (;)

en: exposed
da: blotlagt

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Redirect status
da: Omdirigeringsstatus

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende
