Short URL (2.0.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Language
eu: Hizkuntza

en: more
eu: gehiago

en: Action
eu: Ekintza

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: all
eu: denak

en: Reset
eu: Garbitu

en: Country
eu: Herria

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Time
eu: Ordua

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Created
eu: Sortua

en: Create
eu: Sortu

en: Page
eu: Orria

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Mode
eu: Modoa

en: Domain
eu: Domeinua

en: Desc
eu: Beheraka

en: Destination
eu: Helbidea

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Comma (,)
eu: Kakotxa (,)

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Visits
eu: Bisitak

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Asc
eu: Goraka
