Short URL (2.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: more
fr: plus

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: all
fr: tout

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Country
fr: Pays

en: Back
fr: Précédent

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Time
fr: Heure

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Line
fr: Ligne

en: Domain
fr: Domaine

en: Referrer
fr: Référent

en: Tab
fr: Onglet

en: Stats
fr: Statistiques

en: Sort by
fr: Trier par

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: Period
fr: Point

en: All time
fr: De tout temps

en: 301 Moved Permanently
fr: 301 Redirection Permanente

en: 307 Temporary Redirect
fr: 307 Redirection Temporaire

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Copy
fr: Copier

en: CSV file
fr: Fichier CSV

en: Destination type
fr: Type de destination

en: 302 Found
fr: 302 Trouvé

en: Import settings
fr: Importer les paramètres

en: Country code
fr: Code pays

en: Offset
fr: Décalage

en: Browsers
fr: Navigateurs

en: Comma (,)
fr: Virgule (,)

en: Semicolon (;)
fr: Point-virgule (;)

en: Last 30 days
fr: 30 derniers jours

en: Short URL
fr: URL courte

en: Platforms
fr: Plates-formes

en: exposed
fr: exposé

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Visits
fr: Visites

en: Redirect status
fr: Statut de la redirection

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: visit
fr: visiter

en: Slug
fr: identifiant machine

en: per day
fr: par jour

en: Direct
fr: Immédiat
