Short URL (2.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Action
it: Azione

en: Overview
it: Panoramica

en: all
it: tutto

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Back
it: Indietro

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: Statistics
it: Statistiche

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Mode
it: Modalità

en: Line
it: Riga

en: Domain
it: Dominio

en: Desc
it: Disc

en: Destination
it: Destinazione

en: Tab
it: Scheda

en: Sort by
it: Ordina per

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Period
it: Punto

en: All time
it: Dall'inizio

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Copy
it: Copia

en: CSV file
it: File CSV

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Offset
it: Scostamento

en: Comma (,)
it: Virgola (,)

en: Semicolon (;)
it: Punto e virgola (;)

en: exposed
it: esposto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Redirect status
it: Stato redirezione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
