Short URL (2.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Action
fa: عملکرد

en: Overview
fa: مرورکلی

en: all
fa: همه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Back
fa: بازگشت

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Statistics
fa: آمار

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Page
fa: صفحه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Mode
fa: سبک

en: Line
fa: خط

en: Domain
fa: دامنه

en: Desc
fa: نزولی

en: Destination
fa: مقصد

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: Tab
fa: زبانه

en: Stats
fa: وضعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Delimiter
fa: جدا کننده

en: Period
fa: دوره

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Copy
fa: کپی

en: Country code
fa: کد کشور

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
