Short URL (2.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (58 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Action
pt: Ação

en: Overview
pt: Visão geral

en: all
pt: todos

en: Reset
pt: Redefinir

en: Country
pt: País

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Time
pt: Hora

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Page
pt: Página

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Mode
pt: Modo

en: Line
pt: Linha

en: Domain
pt: Domínio

en: Desc
pt: Decrescente

en: Destination
pt: Destino

en: Referrer
pt: Referência

en: Tab
pt: Aba

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Period
pt: Ponto

en: 301 Moved Permanently
pt: 301 Movido Permanentemente

en: 307 Temporary Redirect
pt: 307 Temporariamente Redirecionado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Copy
pt: Copiar

en: CSV file
pt: Arquivo CSV

en: Destination type
pt: Tipo de destino

en: 302 Found
pt: 302 Encontrado

en: Import settings
pt: Importar definições

en: Country code
pt: Código do país

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Browsers
pt: Navegadores

en: Comma (,)
pt: Vírgula (,)

en: Semicolon (;)
pt: Ponto e vírgula (;)

en: Last 30 days
pt: Últimos 30 Dias

en: Short URL
pt: Encurtar URL

en: exposed
pt: exposto

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Redirect status
pt: Status do redirecionamento

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Short URLs
pt: URLs curtas

en: Asc
pt: Ascendente

en: Traffic
pt: Tráfego

en: Last 7 days
pt: Últimos 7 dias
