Short URL (2.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Action
tr: Eylem

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: all
tr: hepsi

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Country
tr: Ülke

en: Back
tr: Geri

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Page
tr: Sayfa

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Mode
tr: Kip

en: Line
tr: Hat

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Desc
tr: Azalan

en: Destination
tr: Hedef

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Tab
tr: Sekme

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Period
tr: Nokta

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Copy
tr: Kopyala

en: CSV file
tr: CSV dosyası

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Browsers
tr: Tarayıcılar

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: exposed
tr: açıkça

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan
