Showcase Lite (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: minute
id: menit

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: mobile
id: mobil

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: wide
id: lebar

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Region settings
id: Pengaturan region

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
id: Sebuah tema yang flexibel, dengan pilihan warna yang bisa diganti yang memiliki banyak daerah, dan tata letak mobile-pertama yang responsif.
