Simple hierarchical select (2.0.0-rc10) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: - None -
da: - Ingen -

en: Depth
da: Dybde

en: Expose
da: Blotlæg

en: false
da: falsk

en: true
da: sand

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Is one of
da: Er en af

en: - Any -
da: - Enhver -

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
da: Dybden matcher indholdselementer mærket med ord i hierarkiet. Hvis du for eksempel har ordet "frugt" og et underordnet ord "æble" med en dybde på 1 (eller højere) vil filtrering efter order "frugt" returnere alle indholdselementer mærket med "æble" og "frugt". Hvis dybden er negativ gælder det omvendte; en søgning efter "æble" vil også finde indholdselementer mærket med "frugt" hvis dybden er -1 (eller lavere).

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
da: Ugyldigt ordforråd valgt. Skift det venligst under indstillingerne.

en: No results text
da: Intet resultat tekst
