Simple hierarchical select (2.0.2) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Depth
fi: Syvyys

en: Expose
fi: Näytä

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Is one of
fi: On yksi

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: No results text
fi: Teksti joka näytetään jos näkymällä ei ole tuloksia

en: No results match
fi: Ei tuloksia haulla
