Simple hierarchical select (3.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: root
ro: rădăcină

en: Depth
ro: Adâncime

en: Expose
ro: Expune

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: No results text
ro: Text pentru "nici un rezultat"
