Simple hierarchical select (8.x-1.0-alpha5) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: - None -
he: - ללא -

en: Depth
he: עומק

en: Expose
he: חשוף

en: Add another item
he: הוספת עוד פריט

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: - Any -
he: - הכל -

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
he: העומק יתאים פריטי תוכן המתוייגים עם מושגים בהיררכייה. לדוגמה, אם יש לך את המושג "פירות" ומושג ילד "תפוח" בעל עומק 1 ומעלה, אז סינון עבור המושג "פירות" ישאיר פריטי תוכן המתוייגים כ-"תפוח" בנוסף ל-"פירות". אם שלילי, אז ההיפך הוא נכון; חיפוש "תפוח" יחזיר גם פריטי תוכן המתוייגים כ-"פירות" אם העומק הוא 1- או פחות.

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
he: נבחר אוצר מילים לא חוקי. אנא שנה אותו באפשרויות.

en: No results text
he: כיתוב כאשר אין תוצאות

en: Choose some options
he: בחירה מרובה

en: Choose an option
he: בחר/י אפשרות

en: No results match
he: אין תוצאות מתאימות
